Zatrudniając nas oszczędzisz czas, energię i pieniądze.

Jak wakacje mogą obniżyć, koszty prowadzenia działalności?

Dobrze prosperująca firma stara się zawsze myśleć o obniżeniu kosztów swojej działalności. Nawet, jeśli funkcjonuje bardzo dobrze, powinna obniżać koszty wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Tym bardziej ta zasada powinna obowiązywać w przypadku firm niewielkich, które mają niestabilną sytuację finansową. Okazuje się, że wakacje są świetnym czasem, by trochę zaoszczędzić obniżając koszty prowadzenia firmy.

Takimi kosztami są wydatki na zakup materiałów do produkcji, wynagrodzenia, opłaty za media. Do tej kategorii nie można zaliczyć jednak wszystkich wydatków, na przykład tych, które służą zaspokojeniu osobistych potrzeb przedsiębiorcy. Do takich wydatków na pewno należą choćby wyjazdy na urlop. Jest oczywiste, że właściciel firmy, na przykład biuro rachunkowe, który chce wyjechać na najbardziej nawet zasłużony odpoczynek, nie może liczyć, że koszt tego urlopu pokryje firma. Ale istnieje możliwość zakwalifikowania kosztów wakacyjnego wyjazdu do kosztów podatkowych.

Jak wakacje mogą obniżyć, koszty prowadzenia działalności?

Dzieje się tak w przypadku, jeśli przedsiębiorca połączy wypoczynek z konkretnym szkoleniem tematycznym. Szkolenie może odbywać się u nas w Polsce, ale i w najbardziej nawet egzotycznych miejscach na świecie.

Przeprowadzone analizy wskazują, że wiele firm ma takie propozycje szkoleniowe. Wszystko jest tak przygotowane, że uczestnicy szkolenia biorą udział w konkretnych warsztatach na przykład o tematyce: finanse lub rachunkowość, a w wolnym czasie uczestniczą w wielu wycieczkach, wyjazdach i innych atrakcjach. Szkolenie, np. księgowość nie jest bynajmniej fikcją, bo zajęcia trwają po kilka godzin dziennie, ale jednocześnie w wolnym czasie można solidnie odpocząć. W takim przypadku można koszt szkolenia odliczyć od kosztu prowadzenia przedsiębiorstwa i uzyskać zwolnienia podatkowe. W ten sposób łączy się przyjemne z pożytecznym i obniża koszty prowadzenia firmy w wakacje. Na tego typu szkolenie może się wybrać nie tylko sam właściciel, ale mogą być delegowani też pracownicy. Warunkiem, by uzyskać odliczenie od podatku jest fakt, by szkolenie było związane z zakresem prowadzonej działalności gospodarczej.