Zatrudniając nas oszczędzisz czas, energię i pieniądze.

Kto nie ma obowiązku przekazywania sprawozdań finansowych do US?

Zastanawiasz się, czy obowiązek składania sprawozdań finansowych do urzędu skarbowego dotyczy również Ciebie? Jeśli tak, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, z którego dowiesz się, kto jest zwolniony z tego obowiązku, a na kim on spoczywa. Jakie kary przewiduje ustawodawca za niewywiązanie się z tej powinności?

Przekazywanie sprawozdań finansowych do US. Kto nie musi tego robić?

Zgodnie z art. 27 ust. 2 podatnicy niewpisani do rejestru przedsiębiorców, a więc do Krajowego Rejestru Sądowego, nie muszą przekazywać sprawozdań finansowych do urzędu skarbowego. Wymóg formy elektronicznej dotyczy jednostek wpisanych do KRS. Mowa o dokumentach za rok 2018. Zwolnienie z obowiązku przekazywania sprawozdań wynika przede wszystkim z tego, że od 1 października 2018 roku urzędy skarbowe mają nieograniczony dostęp do ewidencji firm, dlatego niektóre podmioty gospodarcze nie mają obowiązku przekazywania dodatkowo sprawozdań finansowych. Pomimo tej zmiany, przedsiębiorcy wciąż są zobligowani do przesyłania odpisów uchwał zgromadzeń zawierających sprawozdanie finansowe. Warto o tym pamiętać. Wsparcia w zakresie przygotowania niezbędnych rozliczeń może udzielić także sprawdzone biuro rachunkowe Warszawa.

Kto nie ma obowiązku przekazywania sprawozdań finansowych do US?

Które podmioty muszą składać sprawozdania finansowe do urzędu skarbowego?

Niezależnie od wprowadzonych zmian, sprawozdania finansowe wciąż mają obowiązek składać wszystkie firmy prowadzące księgi rachunkowe – zarówno spółki będące osobami prawnymi, jak również jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki osób fizycznych objęte koniecznością prowadzenia pełnej księgowości.